O nas

Crux Boulder
Crux Boulder to największa ściana boulderowa w centrum Warszawy.
Zlokalizowana w ścisłym Centrum na ul. Hożej 51 niecałe 300m od ul. Marszałkowskiej, 600m od Dworca Centralnego. Znajdujemy się na I piętrze dawnej FABRYKI SERÓW, ukryci w poindustrialnej przestrzeni.
Stworzyliśmy miejsce, w którym sami chcieliśmy trenować, odpoczywać i spotykać się ze znajomymi.

Staramy się zapewnić idealne warunki do wspinaczki boulderowej. Zarówna dla zawodników, jak i osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę ze wspinaczką.

 

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszym obiekcie

Google Street View Crux:

1. Kawiarnia/Recepcja - link

2. Ścianka wspinaczkowa Boulderownia nr 1 – link

3. Ścianka wspinaczkowa Boulderownia nr 2 – link

 

„>Crux.Boulder.pl Ściana wspinaczkowa Crux Boulder. Wspinaczka bulderowaCrux.Boulder.pl Ściana wspinaczkowa Crux Boulder. Wspinaczka bulderowa

Dlaczego Crux Boulder?
- Crux Boulder to największa ściana wspinaczkowa w centrum Warszawy,
- Lokalizacja w ścisłym Centrum na ul. Hożej 51 niecałe 300m od ul. Marszałkowskiej, 600m od Dworca Centralnego,

- Promocja od 8:00 do 12:00 wejście tylko 10 zł.
- W każdy piątek godz. 18:00 DARMOWE zajęcia „START” z instruktorem.
- Sekcje wspinaczkowe; nabory do grup początkujących
- Warsztaty wspinaczkowe, treningowe, wzmacniające itp.

- Wejścia bez ograniczenia czasowego (płacisz raz wspinasz się ile chcesz),

- Dysponujemy dwoma niezależnymi salami wspinaczkowymi; Boulderownia nr 1 (CX1) i Boulderownia nr 2 (CX2) na których znajdziecie wiele zróżnicowanych formacji wspinaczkowych,
- Siłownia bez dodatkowych opłat (drążki, TRX, kółka gimnastyczne, wolne ciężary, gryfy, ławeczka itp.)

- Pierwsza w Polsce hydrauliczna ścianka wspinaczkowa (aktualnie z nakręconymi obwodami, trudność regulujemy różnym kątem nachylenia)
- Najlepsze dostępne na polskim rynku materace asekuracyjne, z atestami, firmy PolSkok
- Jesteśmy otwarci w tygodniu do 23:00, nie zamykamy ściany na eventy/wystawy/targi itp. to daje pewność stałych i regularnych treningów

- Dwa campusy dla wymagających, z listwami Woodpeckera o trzech grubościach, bułkami itp. (zdjęcia)
- Brytyjskie chwyty Core! i inne
- Chwytotablice Core’a
- Beastmaker 2000
- Kule treningowe od Woodpeckera
- Crux Boulder połączony jest z Kawiarnią Hoża 51, która jest idealnym miejscem do chilloutu, zregenerowania sił i spotkania się ze znajomymi przed lub po treningu. W całej kawiarni jest darmowy, bardzo szybki internet.

„>Formacje w Crux.Boulder.plFormacje w Crux.Boulder.pl

Ściana została zbudowana przez Gato Walls, firmę z ogromnym doświadczeniem i zapleczem, co jest gwarancją największej jakości i bezpieczeństwa. Różnorodne formacje zaprojektowane są tak, aby trening mógł być różnorodny (na Boulderowni nr 1: soczewka, wielki dach, 45ka, 35ka, 20ka, połóg, diament i oczywiście kawałek pionu, do tego ścianka dla dzieci i pierwsza w Polsce hydrauliczna ściana systemowa, na Boulderowni nr 2 dużo różnych kontów pośrednich i ciekawych struktur). Baldy ułożone są po kolorach i wycenione w skali verm (V0-V8). Crux Boulder regularnie zmieniamy baldy, w miesiącu powstaje ok. 100-170 nowych baldów. Od najłatwiejszych, po bardzo trudne dla zawodników.

Chcieliśmy stworzyć miejsce kompleksowe, dlatego przy ścianie wspinaczkowej znajduje się Kawiarnia Hoża 51, gdzie można napić się dobrej kawy, zjeść lunch, zregenerować siły koktajlem białkowym i spotkać się ze znajomymi przed lub po treningu.

Kawiarnia Hoża 51- kawa, herbata, lunch, ciasta, tosty, tarty, quiche, cateringi

Siłownia przygotowana pod trening wspinaczkowy, funkcjonalny i siłowy (wolne ciężary) jest kolejnym ułatwieniem dla osób poważnie podchodzących do treningu.

Dla rodziców z dziećmi przygotowaliśmy kącik, gdzie najmłodsi będą mogli spędzić czas grając w gry, rysując lub bawiąc się klockami.


Podziękowania na tablicy w kąciku dla dzieci w Kawiarni Hoża 51

W Crux Boulder mamy również ścianę wspinaczkową dedykowaną dla dzieci. Jest ona w części pionem a w części połogiem, a chwyty są specjalnie dobrane dla najmłodszych, co zapewnia bezpieczeństwo i ułatwia wspinanie. Rodzice mogą w spokoju pić kawę w Kawiarni Hoża 51, patrząc na trening dzieci przez wielką szybę, oddzielającą Crux Boulder od Kawiarni.

Kawiarnia Hoża 51- widok z kawiarni na ściankę wspinaczkową

Kawiarnia
Strona kawiarni na fb